wiedzmin

Wiedźmin – co ten Netflix wyczynił

Wiedźmin to serial Netflix’a, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Efekty filmowe są tak doskonale wykonane, że serial wciąga nawet tych, którzy nie interesują się kategorią fantasy. Do tego główną rolę gra Henry Cavill i jako wiedźmin Geralt, spełnia oczekiwania każdego fana opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Akcja serialu toczy się w średniowiecznej scenerii, co nadaje niesamowity klimat w połączeniu z magią, kostiumami i wybranymi postaciami. Geralt z Rivii, główny bohater, to dobrze wyszkolony łowca potworów, który nieświadomie dąży do spotkania ze swoim przeznaczeniem. Jego przeznaczeniem jest księżniczka Cirilla. W pierwszym sezonie akcja toczy się w kilku miejscach jednocześnie. A dwa główne wątki to droga Geralta i droga Ciri, które idealnie splatają się w ostatnim odcinku.

Jak Netflix rozegra dalej tę fantastyczną historię?

Mimo różnic między opowiadaniami a serialem produkcję ogląda się bardzo przyjemnie. Wiele osób, łącznie ze mną, z niecierpliwością czeka na drugi sezon. Pierwsza seria ośmiu odcinków została udostępniona w grudniu 2019 roku na Netflix. Teraz po dwóch latach dostaniemy kolejną część. Premiera drugiego sezonu Wiedźmina została wyznaczona na 17 grudnia 2021.