Szkoła dla Elity – sezon 5

Szkoła dla Elity powróciła, wraz z nowym sezonem. Jesteście ciekawi, jakie przygody czekają na Samuela i jego przyjaciół? Ten hiszpański serial Netflix już nie raz udowadniał, że potrafi zaskoczyć. Główny wpływ na to mają przemyślane zwroty akcji i gra, prezentowana przez aktorów. Czy warto obejrzeć piąty sezon? Z pewnością tak, ale uprzedzam, że nie zdradzimy zbyt wielu szczegółów.

O czym opowiada Szkoła dla Elity

W poprzednich sezonach zdarzyliście już poznać większość bohaterów serialu. Tytułowa Szkoła dla Elity to prawdopodobnie najbardziej ekskluzywna, prywatna szkoła w Hiszpanii. Po przyjęciu nowych stypendystów, których stare liceum nie przetrwało katastrofy budowlanej (w sezonie 1.), widać był podział społeczny. Nowym uczniom ciężko było się odnaleźć w nowym miejscu. Główny wpływ na to miała ich przynależność społeczna, ich rodziny reprezentowały klasę robotniczą, a ich rówieśnicy byli dziećmi ludzi ze świata biznesu i arystokracji. Z drugiej strony jednak pomogłoby w tym cieplejsze przywitanie ze strony niektórych uczniów. Części bogatych dzieciaków po prostu „wyszła słoma z butów”. Na szczęście w kolejnych odcinkach wszyscy znaleźli wspólny język. Miała na to wpływ śmierć jednej z uczennic i fakty, które ujrzały światło dzienne, po tym zdarzeniu. Co było dalej? Przekonaj się, korzystając z pakietu Netfliks30.

Dlaczego Szkoła dla Elity potrafi wciągnąć?

Po pierwsze na dużą pochwałę zasługuje opowiadana historia, obok której nie sposób przejść obojętnie. Przyznajcie sami – cięzko połączyć prywatną, drogą szkołę i pozornie poukładanych uczniów z narkotykami, gwałtami i morderstwami, ale to nie wszystko. Po wtóre występujący aktorzy, pomimo bardzo młodego wieku, włożyli swoje wszystkie emocje w odtworzenie ról. Dzięki temu każda z postaci ma swój indywidualny charakter. Trzecim aspektem, wpływającym na zaciekawienie widza są przeskoki czasowe w przyszłość. Uchylają one rąbka tajemnicy, ale nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Wpływa to na ludzką ciekawość i chęć poznania dalszych wydarzeń.

Co słychać w Las Encinas? – Szkoła dla Elity Sezon 5

Młodzież przedstawiona na ekranie cały czas nie może się pogodzić z nowym dyrektorem, który co rusz wymyśla nowe metody, by trzymać ich w ryzach. Bohaterowie buntują się, walczą z „reżimem” i całkiem dobrze im to wychodzi, ale nie to jest największą niespodzianką. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, jednak musicie wiedzieć, że światło dzienne ujrzała tajemnica, o której główni bohaterowie prawie zdążyli zapomnieć. Poza tym Las Encinas tętni życiem, uczniowie zmagają się z nauką, problemami sercowymi, używkami i….. – przecież pisałem, że nie zdradzimy zbyt wielu szczegółów, nie chcemy psuć Wam oglądania. 🙂

To jeden z wielu ciekawych seriali na Netflix, a jednocześnie jeden z naszych ulubionych. Z pewnością napiszemy o nim jeszcze nie raz. Muszę przyznać, że bardzo miło wrócić do pisania bloga, zaczynając właśnie od takiego tytułu. No i dobrze, bo ta sekcja naszej strony internetowej miała pewien przestój. Obiecuję, że go nadrobimy. 🙂