star trek

Star Trek Następne Pokolenie – Netflix ociera się o klasykę

Wśród seriali Netflix mamy do wyboru Star Trek Następne Pokolenie. Pierwsza myśl — to serial dla kogoś w wieku naszych rodziców albo dziadków? Niezupełnie. Jeśli lubisz przygody, szukanie sensu życia i wyższych wartości, a także pierwszorzędne science fiction to jest serial właśnie dla Ciebie. W tym serialu znajdziemy odpowiedzi na podstawowe pytania, jak i te, których jeszcze nie zdążyliśmy sobie zadać.

Serial opowiada o przygodach załogi statku kosmicznego, która wykonuje różne zadania zlecane przez Gwiezdną Flotę. Ich misja to badanie obcych światów i cywilizacji. Grupa osób pracująca na statku wspólnie przeżywa emocjonujące przygody, wzloty i upadki. Mimo dzielących ich różnic i wykonywanych funkcji z czasem stają się bliskimi przyjaciółmi, a sytuacje, które ich spotykają, coraz bardziej zbliżają. Nie znajdziemy tu prostych schematów ani taniej, prostej fabuły. Gene Roddenberry, twórca serialu, zadbał o to, by nikt się nie nudził w czasie oglądania.

Nawet jeśli nie szukamy głębszego sensu w serialu, jest to świetna rozrywka w kategorii SF. Gra aktorów jest po prostu rewelacyjna, a efekty filmowe śmiało dorównują tym w obecnych produkcjach. W czasie oglądania zapominamy, że to tylko serial, a po obejrzeniu zakończenia pytamy, czy taka będzie przyszłość