stranger things

Stranger Things – data premiery 4 sezonu

Rok 1983, Hawkins, Stan Indiana w USA. To właśnie tego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął 12- letni chłopiec. Po krótkim czasie jego matka, jako pierwsza dostrzegła nadprzyrodzone zjawiska. Niestety większość mieszkańców miasteczka uważa, że kobieta, która za wszelką cenę chce odnaleźć syna oszalała. Tak właśnie zaczyna się serial Stranger Things, a już 27 maja będziecie mogli obejrzeć pierwszą część sezonu nr 4.

Stranger Things – czas i miejsce akcji

Akcja serialu toczy się w latach 80-tych, w Hawkins, małym miasteczku w stanie Indiana. Serial doskonale oddaje klimat tamtego. Dzieje się tak za sprawą oddania ducha amerykańskiej popkultury. Stranger Things, w przeciwieństwie do Riverdale, nie jest przekolorowane. Oczywiście jest to serial science-fiction, jednak przedstawienie miasta i bohaterów sprawia, że ten serial ma duszę. Prawdopodobnie dlatego widz ogląda go z zaciekawieniem od pierwszej do ostatniej sekundy. W serialu znajdziecie liczne nawiązania do produkcji z tamtych lat, a ścieżka dźwiękowa jeszcze bardziej potęguje wrażenia. Czy brzmi to jak gotowy przepis na noc zarwaną przed ekranem? Z pewnością tak!

Korzystając z produktu Netfliks30, zyskacie dostęp do Stranger Things i innych ciekawych seriali.
Stranger Things - Will i przyjaciele

O czym jest Stranger Things?

Mówiąc, a raczej pisząc w dużym skrócie… Serial Stranger Things to produkcja na pograniczu horroru z elementami science-fiction. W przeciwieństwie do wielu seriali o tej tematyce, w Stranger Thinks głównymi bohaterami jest grupa dwunastolatków. Spędzają razem czas, grają w planszówki i na automatach, oglądają filmy. Jednak pewnego dnia zaginął członek ich paczki – Will. Niedługo później w miasteczku pojawiła się dziewczyn, o dziwnym imieniu „Jedenastka”. Imię, a raczej numer został nadany dziewczynie w ośrodku badań w Hawkins. Jedenastka była obiektem tajnych eksperymentów, w konsekwencji czego, została obdarzona pewną umiejętnością. Niewątpliwie wpłynęło to na jej pomoc w odnalezieniu Will’a.

Stranger Things - demogorgon/łupieżca umysłów

Antagonista w Stranger Things

Pewnie ciekawi Was kto stoi za porwaniem Willa. Cóż, sprawa nie jest prosta. Po pierwsze nie kto, tylko co – chłopiec został porwany przez przybysza z innego wymiaru i uwięziony w jego świecie. Nieproszony lokator nosi przydomek „Łupieżca Umysłów”. Z drugiej strony patrząc, nie jest to jedyny antagonista w serialu. Dlaczego? A no dlatego, że gdyby nie eksperymenty tajnej rządowej agencji, nie udałoby mu się wydostać ze swojego „domu”. Will nie jest jedyną ofiarą tej mrocznej siły, jednak to jego losy przewijają się przez wszystkie odcinki.

Na zakończenie warto dodać, że Stranger Things zostało pozytywnie odebrane przez wielu krytyków. Chwalili oni niepowtarzalny klimat i umiejętne osadzenie akcji w czasie, ale też za scenariusz i reżyserię. Ponadto gra aktorska bezsprzecznie przyczyniła się do stworzenia tak perfekcyjnie odegranej historii.