szkola dla elity

Szkoła dla Elity – czy wiesz o niej wszystko?

To już czwarta część popularnego serialu, który cieszy się ogromną popularnością wśród nastolatków i nie tylko.

Szkoła dla Elity – nie ma równych.

Hiszpańska szkoła Las Encinas dla wyjątkowo bogatych uczniów to dość specyficzne miejsce, w którym nie każdy się odnajdzie. Wszystko zmienia się, kiedy do szkoły dołączają trzy nowe osoby — Samuel, Nadia oraz Christian. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mają nic wspólnego z bogactwem i luksusem. Wszystko dzięki firmie budowlanej, która postanowiła ufundować trzy stypendia po tym, jak zawalił się publiczny budynek szkoły. To będzie dla nich nie lada wyzwanie, aby przetrwać wśród tytułowej elity, która gardzi ludźmi z niższych sfer. To jeden z niewielu hiszpańskich seriali o nastolatkach, który zyskał sporą popularność na całym świecie.

Skąd takie zamieszanie w Elitarnej Szkole?

Co mogłoby wywołać burzę w tak ekskluzywnej szkole? Zapewne większość ciekawych plotek, ale tym razem będzie inaczej. Tragicznym punktem kulminacyjnym jest tajemnicza śmierć jednej z uczennic — Mariny, która została odnaleziona cała we krwi w okolicy basenu. Z każdym kolejnym odcinkiem nasza ciekawość wzrasta, ponieważ podczas przesłuchiwań na jaw wychodzą nowe fakty. Ten intrygujący serial Netflix buduje napięcie w każdym odcinku, nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak i przewidzieć co może się wydarzyć. Wśród uczniów przewija się stały wątek seksu, narkotyków, zdrad i miłości, który jest najczęściej spotykany w filmach tego typu. Możemy sobie zadać tylko pytanie „Kto za tym stoi ?”, a także „Jak wiele osób było w tę zbrodnię zamieszanych ?”.

Gwiazdy hiszpańskiego kina w Szkole dla Elity

Wielu z was może mile zaskoczyć fakt o tym, że w serialu gra kilku znanych aktorów, których możecie kojarzyć z serialu „Dom z papieru”. Gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie, miło zobaczyć produkcję, która skupia tak wiele utalentowanych osób. Wszystko dzieje dość szybko, scenariusz nie jest skomplikowany, a wręcz banalny, ale aktorzy nadrabiają wszystkie zaległości.

Pomimo banalnemu pomysłowi na fabułę, Szkoła dla Elity ma coś w sobie i nie sposób jest nie obejrzeć kolejnych odcinków. Nie bez powodu w 2021 roku miała miejsce premiera czwartego sezonu, który zgromadził przed telewizorami miliony widzów. Z każdym kolejnym sezonem za mury Las Encinas wkracza kilku nowych uczniów co buduje jeszcze większą napiętą atmosferę i kolejne intrygi. Chodzą pogłoski o produkcji 5 sezonu, ale na razie nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery.