Squid Game – nowy serial Netflix

Squid Game – globalny fenomen z Azji

We wrześniu zrobiło się bardzo głośno o nowym serialu Netflix „Squid Game”, który podbił serca milionów widzów. To dość kontrowersyjna produkcja, która łączy gry z dzieciństwa z walką o swoje życie. Ciekawostką jest, że Squid Game swoją popularnością doprowadziło do zakłóceń sieci internetowej Korei Południowej! Dla osób nieposiadających konta na platformie Netflix proponujemy pakiet Netflix na taniepremium.pl.

O czym jest Squid Game?

Co może łączyć i motywować 456 uczestników turnieju o wielkie pieniądze? Wszyscy mieszkańcy Korei Południowej są dłużnikami i myślą, że nie mają już nic do stracenia, ale ta myśl zmienia się wraz z kolejnymi grami. Każdy z uczestników myśli, że otrzymał szansę na pozbycie się długów i poukładania sobie życia, czy to przypadek, że los uśmiechnął się właśnie do nich? Cała prawda o turnieju wychodzi na jaw przy pierwszej grze „Czerwone światło, zielone światło”, jeśli ktoś zostanie zauważony w ruchu po wywołaniu Czerwonego Światła, zostaje wyeliminowany z gry — zabity. Pierwsza fala paniki i strachu wywołuje ogromną liczbę zgonów osób, które nie wytrzymały zasad gry. Ten serial Netflix swoim scenariuszem wywołał burzę wśród krytyków filmowych oraz widzów.

Squid Game – gramy czy wracamy do domu?

Po pierwszej konkurencji liczna część graczy postanowiła wycofać się z turnieju dzięki demokratycznemu głosowaniu. Wolność zwolnionych zawodników nie trwała długo, ponieważ zdecydowali się powrócić do gry ze względu na jeszcze gorszą sytuację finansową i psychiczną. Walka toczy się o ok. 39 milionów dolarów, to szansa dla każdego i jego rodziny. Jeśli nie posiadacie jeszcze dostępu do Netflix, to polecamy zapoznać się z ofertą sklepu Tanie Premium na pakiety Netflix.

Walka o wartośći — podłoże filozoficzne w Squid Games.

Dla wielu z was ten serial Netflix może być dość ciężkim i dziwnym, a wręcz nienormalnym. Producent nie miał na celu ukazania wyłącznie dziecinnych gier i zabawy w życie, a wręcz przeciwnie. Fabuła zmusza nas do wielu refleksji i przemyśleń nad swoim życiem. Wielu z graczy traci swoje najważniejsze wartości na poczet walki za wszelką cenę, najważniejsze jest dla nich tylko zwycięstwo.

Każdy z was oglądając ten serial, zada sobie pytanie „kto za tym stoi?”, ale czy ostatni odcinek Wam na to odpowie? Kto byłby zdolny do takich igrzysk śmierci?! Do rozwikłania zagadki deklaruje się młody policjant, któremu zaginął brat mający powiązania z tym turniejem. Rozwiązanie sprawy będzie zarówno ekscytujące, jak i szokujące, oglądajcie do końca!