Zachowaj Spokój – premiera jeszcze w kwietniu!

„Zachowaj Spokój” to kolejna polska ekranizacja, inspirowana powieścią Harlana Cobena na Netflix. Pierwsza pod tym względem była produkcja „W głębi lasu”. Nowy serial nie jest kontynuacją poprzedniej, jednak na ekranie zobaczysz zbliżoną obsadę. Serial będzie liczył 6 odcinków, i tak jak w przypadku poprzednika – raczej nie należy spodziewać się kontynuacji.

Zachowaj Spokój, to tylko miłe osiedla w Warszawie

Historia serialu toczy się na Warszawskim, zamożnym osiedlu, na którym życie może się wydawać sielanką. Sąsiedzka społeczność utrzymuje bliskie relacje. Spokój zakłóca zaginięcie osiemnastoletniego Adama, a osiedle przeżywa obrót o 180 stopni. W konsekwencji tego zdarzenia ludzie zdają sobie sprawę, że nie jest to miejsce, na jakie wygląda. Dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić coraz mroczniejsze sekrety skrywane przez okolice. Po takim wstępie nie dziwie fakt, że rodzice starają się zrobić wszystko, by chronić swoje dzieci. Pomimo tego, młodzież, której do dorosłości już nie daleko, chce samodzielnie wyjaśnić okoliczności zaginięcia swojego rówieśnika.

Zachowaj Spokój - premiera

„Zachowaj Spokój” – serial na podstawie czy inspirowany powieścią?

Wspomniany wcześniej serial „W Głębi Lasu” powinien nam odpowiedzieć na to pytanie. To również była polska produkcja, oparta na powieści mistrza kryminału. Naszym zdaniem jednak granica pomiędzy odtworzeniem wydarzeń, a jedynie zainspirowaniem się nimi znacząco się zatarła. Wątki zaczęły się rozwijać w różnych kierunkach. Dlatego podejrzewamy, że w tym przypadku będzie podobnie. Oczywiście nie znaczy to, że mamy przeciwko takim zabiegom. Wręcz przeciwnie – erkanizacja nie musi być odwzorowaniem 1 do 1.

NETFLIKS30 pozwoli Ci oglądać taniej 🙂

Data premiery – Zachowaj Spokój, to już niebawem!

Data premiery serialu została ustalona na 22 kwietnia 2022 roku. To już za moment. Jesteście ciakwi, w jakiś sposób twórcy podejdą do tematu? Ze względu na to, że jesteśmy jeszcze przed premierą, nie chcemy wróżyć z fusów. Na pewno jest to pozycja godna uwagi i w późniejszym czasie opiszemy ją bardziej szczegółowo.

Na zakończenie warto dodać, że Netflix ogłosił kolejne polskie premiery. Uściślając – jest ich aż 18. To bezsprzecznie dobra wiadomość, będzie to odpowiednio 9 filmów pełnometrażowych i 9 seriali. Ich premiery są rozplanowane na najbliższe 2 lata, a my będziemy Was o nich informować na bieżąco