Armia Złodziei

Armia złodziei – co to za film?

Armia Złodziei to komedia, która powstała w 2021 roku. Produkcja w pierwszorzędnym humorze traktuje o tematyce napadów. Scenarzystą Armii Złodziei jest Shay Hatten, a swoją pracę nad filmem, oparł o historię napisaną wraz z Zackiem Synderem. Głównym bohaterem filmu jest Ludwig Dieter, w którego wcielił się Matthias Schweighöfer. Schweighöfer jest jednocześnie reżyserem tego filmu. To nie jedyna gwiazda Armii Złodziei. Drugoplanowe role są odgrywane przez takich aktorów jak Nathalie Emmanuel, Ruby O. Fee, Stuart Martin, Guz Khan i Jonathan Cohen. Film był kręcony na terenie Czech i Niemiec w 2020 roku, a premiera miała miejsce na Netflix’ie 29 października 2021.

Armię złodziei obejrzysz, korzystając z Konta Netflix Premium, którą zakupisz w naszym sklepie.

Armia Złodziei – jak to się zaczęło?

Główny bohater – Ludwig Dieter – startuje w filmie jako Sebastian, który prowadzi raczej zwyczajne życie. Jest on kasjerem bankowym w Poczdamie. Hobbystycznie nagrywa filmiki na YouTube, a ich tematyką jest wyłamywanie zamków w sejfach. Na twórczość internetową Sebastiana nikt nie zwraca uwagi, aż do momentu, kiedy zostaje zaproszony na tajne zawody włamań. Zaproszenie było w postaci komentarza pod jednym z udostępnianych przez niego filmów. Sebastian wygrywa zawody i poznaję Gwendolinę – utalentowaną złodziejkę diamentów, która także skomentowała jeden z jego filmów.

Armia Złodziei – przygotowania do napadu

Nowa znajoma rekrutuje Sebastiana do ekipy napadowej. Drużyna. poza Gwendoline składa się z kilku specjalistów. Znajduje się w niej Korina – hakerka, Rolph – kierowca i bandyta – Brad Cage. Napad na 3 banki nie ma pobudek typowo finansowych. Główną motywacją dla złodziei jest fakt, że w każdym z tych banków znajduje się sejf stworzony przez legendę ślusarstwa – Hansa Wagnera. Sejfy mają zostać zlikwidowane w ciągu tygodnia, więc to ostatnia okazja, aby pokazać światu, że można się do nich włamać.

Armia Złodziei – jak trudno włamać się do sejfu?

Sebastian w teorii zna sejfy tworzone przez Wagnera, jednak brakuje mu obycia praktycznego. Pomimo wszystko dał się namówić, na wzięcie udziału w tym wyzwaniu. Pierwszym celem jest bank zlokalizowany w Paryżu. Ten sejf nosi nazwę „Rheingold”. Udaje się! Złodzieje zabrali jedynie drobny szczątek pieniędzy, jakie rzeczywiście znajdowały się w sejfie. Gwendoline wytłumaczyła wszystkim, że ważniejsza jest złodziejka reputacja, niż pieniądze – je można ukraść zawsze, ale okraść taki sejf? To okazja jedna na milion.

Wątek miłosny w Armii Złodziei

Po udanej robocie w Paryżu przyszła pora na świętowanie. Podczas zabawy okazuje się, że Sebastian i Gwendoline mają się ku sobie. Brad nie jest zachwycony tym faktem, w końcu to jego kobieta, i to jeszcze z lat szkolnych. Po udanej imprezie bandyci udają się do Pragi. Ich celem jest „Walkiria”, czyli drugi z trzech sejfów do obrabowania. Nie są jednak sami, podąża za nimi nadgorliwy agent Interpolu – Rheingold. Agent dowodzi oddziałem powołanym w celu schwytania Gwendoline i Brada.

Napad w Pradze – rozwój akcji w Armii Złodziei

Nie było to łatwe zadanie. Brad musiał zaafiszować fikcyjny Napad, by w tym czasie Sebastian mógł złamać zamek w sejfie. Był to plan B, ponieważ plan A spalił na panewce – Sebastian i Gwendoline zostali rozpoznani podczas wejścia do banku. W całym przebiegu zdarzeń Brad zostaje postrzelony. Na szczęście napad zakończył się sukcesem. W przeciwieństwie do zadowolonych kolegów z ekipy Sebastian musiał przyjąć na głowę kubeł zimnej wody. Został pozostawiony przez towarzyszy i był zmuszony samemu uciekać przed radiowozami.

Czy Armia Złodziei się rozpadła?

Początkowo plan zakładał porzucenie Sebastiana po trzech udanych napadach, a nie tak jak to miało miejsce, po dwóch. Nic więc dziwnego, ze Korina i Gwendoline wściekły się na Brada. Przecież Sebastian był ważniejszy od niego, to on otwierał zamki w sejfach. Odwiedziły Sebastiana w Poczdamie i wszystko wyjaśniły. Mężczyzna wraz z towarzyszkami udał się do St. Moriz, do „Zygfryda”, czyli ostatniego sejfu Wagnera w Europie. Na miejsce w tym samym czasie dotarł też Interpol. Zespół Delacroix myślał, że wpadł na trop, jednak znowu się przeliczył i został oszukany. Na „Zygryda” zęby ostrzą także Brad i Rolph. Szczęśliwie trójka dała rade uciec z sejfem.

Armia Złodziei – rozpad ekipy

Gwendoline i Sebastian wyjeżdżają z St. Moriz ciężarówką, są ścigani przez Brada, Rolpha. W międzyczasie Korina została aresztowana przez Interpol, jednak mimo wszystko udało jej się ostrzec wspólników przed Bradem i Rolphem. Sebastian musi rozbroić sejf w ciężarówce, co jest nie lada wyzwaniem. Ścigani przez Delacroix i byłych kolegów z Ekipy nie mają za dużych szans. Na szczęście udaje się wyłamać zamek od „Zygfryda” i przejąć sporą gotówkę. Odejście z takim ładunkiem okazuje się jeszcze trudniejsze. Dogania ich coraz bardziej agresywny Brad. Zostają obezwładnieni i przykuci do ciężarówki, a ich wspólna ucieczka staje się czymś mało realnym.

Armia Złodziei – bandycka miłość

Dwójka bohaterów wyznaje sobie uczucia przed aresztowaniem. Gwendoline dobrowolnie poddaje się wymiarowi sprawiedliwości, ale jednoczesnie obiecuje Sebastianowi, że odnajdzie go po odsiadce. W tym czasie Sebastian ma okazję na ucieczkę. Bohater dociea do Kaliforni pod zmienionym nazwiskiem – Ludwig Dieter. Na miejscu otwiera sklep ślusarki. Ludwig został odnaleziony przez parę Scott’a Ward’a i Marię Cruz, od których otrzymuje tajemnicze zlecenie. Chodzi o rozbicie ostatniego sejfu Wagnera. Dieter przyjmuje tę pracę, ponieważ miał to być ostatni cel jego i Gwendoline – po jej wyjściu z więzienia.