SCHUMACHER – dokument o legendzie F1

SCHUMACHER – dokument o legendzie F1

Najnowszy film dokumentalny Netflix opowiada o niemieckiej legendzie wyścigów samochodowych, wszyscy czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Dzięki tej produkcji poznamy bliżej historię siedmiokrotnego mistrza Formuły 1. Schumacher został legendą wyścigów, jednak z powodu ciężkich obrażeń spowodowanych wypadkiem na nartach w 2013 roku, jego osoba całkowicie znikła z mediów. Najpopularniejsze filmy Netflix, które są życiorysem najsłynniejszych sportowców, wywołują wiele niezapomnianych emocji.

Sprawdź nasze konto Netflix i przeżyj te emocje razem z nami – https://taniepremium.pl/produkt/netflix-premium-30-profil-konto/

Krótka biografia Michaela Schmuachera

Michael Schumacher urodził się w Niemczech w 1969 roku, stał się on jednym z najlepszych kierowców Formuły 1 oraz posiadaczem większości rekordów Formuły 1. Statystycznie jest drugim najlepszym kierowcą Formuły 1 na świecie — wyprzedził go Lewis Hamilton. W 2002 roku Schumacher został jedynym kierowcą w historii tych wyścigów, który ukończył wszystkie wyścigi sezonu na podium, a ponadto posiada liczne rekordy najszybszych okrążeń oraz wyścigów wygranych w jednym sezonie – 13 w 2004 roku. Karierę Schumacher rozpoczynał w kartingu. Następnie wygrał mistrzostwa Formuły König i Niemieckiej Formuły 3, po czym dołączył do Mercedesa w Mistrzostwach Świata Samochodów Sportowych. Po zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata w barwach Benettona w latach 1994–1995, przed sezonem 1996 Schumacher odszedł do Ferrari, zdobywając w tym zespole kolejne pięć tytułów mistrzowskich w latach 2000–2004. Wokół kierowcy było również kilka kontrowersyjnych sytuacji, między innymi kolizje z brytyjskim kierowcą Damonem Hillem. Podczas Grand Prix Włoch 2006 ogłosił, że kończy swoją karierę, ale pozostał w zespole Ferrari jako doradca. W 2010 roku powrócił do słynnych wyścigów w barwach Mercedesa, ale bez większych sukcesów. W 2012 roku z powodu spadku motywacji definitywnie zakończył karierę, a na jego miejsce zakontraktowano Lewisa Hamiltona — obecnego najlepszego kierowcę świata Formuły 1. W 2013 roku uległ ciężkiemu wypadkowi na nartach, przetransportowano go do szpitala w stanie krytycznym. Ponad pół roku był w śpiączce, a jego życie nadal było zagrożone.

Sprawdź również pełną ofertę naszego sklepu – https://taniepremium.pl/

Historia Schumachera pozostanie w Formule 1 na zawsze, jest on wzorem dla najmłodszych kierowców na całym świecie. Wiele osób oczekuje ujawnienia wielu faktów z życia prywatnego kierowcy, ponieważ od czasów wypadku wszelkie wiadomości o jego stanie są zatajone przez rodzinę. Premiera filmu będzie miała miejsce 15 września. Konto Netflix pozwoli Ci poznać tę wspaniałą historię.