Jughead Jones – Król Serpents – Riverdale

Jughead jest jednym z głownych bohaterów serialu Riverdale, opartego na komiksach spod szyldu wydawnictwa Archie Comic. To bardzo ciekawa postać, w dzieciństwie nia miał lekko, ale jednak każdego dnia wstaje i idzie przed siebie. Jug to osobowość wielu talentów, która potrafi zaskoczyć wielu widzów swoimi teoriami i pomysłami.

Jughead Jones – wczesne lata życia i osobowość

Jughead, a właściwie Forsyde Pendelton Jones III to syn F.P. i Glayds Jonse’ów. Jego ojciec nie zafundował mu dzieciństwa pełnego uciech, wspólnej zabawy i uśmiechów. Był przywódcą gangu Southside Serpents, miał problemy z nadużywaniem alkoholu i doprowadził do rozpadu małżeństwa. Jego matka, wraz z jego młodszą siostrą Jellybean wyprowadziła się z Riverdale kilka lat przed rozpoczęciem akcji serialu. Ma również przyrodniego brata – Charles’a. Jughead jest outsiderem, to typowy samotnik, który nie przepada za dużym towarzystwem i wielkimi imprezami. Nadrabia to jednak zacięciem w rozwiązywaniu kolejnych zagadek dotykających małe, amerykańskie miasteczko oraz talentem do pisania powieści.

Jughead jako Król Southside Serpents

Młody Jones poszedł w ślady ojca, zaczął jeździć motocyklem i wstąpił do tego samego gangu. O ile zamiłowanie do jednośladów to nic złego, o tyle przynależność do grupy przestępczej to już poważne wykroczenie. Na szczęście nie prowadziła go ta sama motywacja, co jego kolegów z bandy. Jughead został okrzyknięty Królem Serpents i przejął schedę po ojcu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników i współkandydatów na stanowisko przywódcy, miał on wyższe cele. Przede wszystkim zamiast stosowania przemocy, wolał rozwiązania rozwiązania dyplomatyczne, a na dodatek chcał wyprowadzić węże na prostą. Początkowo nie było to łatwe zadanie, ale finalnie dopiął swego.

Jughead i jego relacje damsko-męskie

Jako outsider, Jug nie miał zbytniego powodzenia wśród rówieśniczek. Po kilku pierwszych odcinkach wychodzi na jaw jego związek z Betty Cooper. Połączyła ich wspólna pasja. Betty była redaktorkom szkolnej gazetki, a Jughead początkującym pisarzem powieści kryminalnych. Jak się później okazało, oboje świetnie odnajdywali się w śledztwach, skoncentrowanych na sprawach, które dotykały Riverdale. Wspólnie rozwiązali tajemnice The Black Hooda, zdemaskowali Króla Gargulców i walczyli z reżimem Hiram’a Lodge’a. Finalnie para rozstaje się przed wyjazdem na studia, a po powrocie z uczelni znajdują nowych partnerów. Co z tego wyniknie? Aby się tego dowiedzieć, trzeba śledzić nowe odcinki.


To oczywiście nie wszystko, co można by było napisać o Jugheadzie, jednak nie chcemy psuć Waszej zabawy. Lepiej, jeżeli sami go poznacie, oglądając Riverdale. Serial obejrzycie, posiadając konto Netflix, które możecie nabyć w naszym sklepie.