Czy widziałeś Breaking Bad?

Mało jest seriali, które wywołały takie poruszenie jak Breaking Bad. Można by je wyliczyć na palcach obu rak. Historia przedstawiona na ekranie zaczyna się niewinnie, od diagnozy nowotworu u głównego bohatera. Na pozór przeciętny nauczyciel chemii nagle stanął pod ścianą. Usłyszał, że ma raka, że może umrzeć, a to wiązało się z pozostawieniem rodziny z długami i bez dochodu. Czy to była prawda? Ciężko stwierdzić, ale po obejrzeniu całego serialu można wysnuć wnioski, że tak to sobie tylko usprawiedliwiał.

Jak zaczął się serial Breaking Bad?

Pierwsza scena okraszone rozwianymi na wietrze spodniami wywołała u wielu widzów lekki uśmiech. Jednak po retrospekcji przedstawiającej diagnozę raka u Waltera White’a każdy przypomniał sobie, że nie ma do czynienia z komedią. W jednym z pierwszych odcinków możemy zobaczyć a dokładniej metaamfetaminie. Walter jako chemik zainteresował się opowieścią Hanka, który jest agentem DEA – to specjalna jednostka amerykańskiej policji powołana do walki z przestępstwami narkotykowymi.

W trakcie rozmowy Hank zaproponował Walterowi, że zabierze go na akcje, żeby mógł obejrzeć, jak pracuje. W kolejnych scenach widzimy, jak Walter zauważa swojego byłego ucznia, Jassy’ego Pinkmana, który ucieka przez okno. Zdesperowany przez swoje widmo, jakim jest pozostawienie rodziny na lodzie, postanawia odnaleźć Jassy’ego i zaproponować mu współpracę przy produkcji mety. Trzeba przyznać, że jako doświadczony chemik był idealnym kandydatem na stanowisko kucharza.

Jassy początkowo nie potraktował tej propozycji poważnie. Jak się później okazało, był w błędzie. Walter nauczył go nowej metody gotowania towaru, pokazał jakich składników używać, a których nie dodawać. Jednym zdaniem – przekazał mu całą swoją wiedzę na ten temat. Każdy kolejny odcinek był pełen zwrotów akcji, ale dwaj partnerzy zawsze wychodzili cało z opresji. Nauczyciel wraz z uczniem zaprzyjaźnili się i tworzyli zgrany duet. Niestety jak wszystko, co dobre, tak i przyjaźń się skończyła.

Nie chcemy Wam zdradzać całej historii, bo być może część z Was jeszcze nie widziała tego serialu. Warto się z nim zapoznać, a także z pełnometrażowym filmem El Camino: film „Breaking Bad” oraz spin offem o perypetiach prawnika naszych kucharzy – Better Call Saul.

Breaking Bad Obsada – Czy opowiedziana historia to jedyna recepta na sukces?

Każdy, z aktorów, których możemy zobaczyć w serialu Breaking Bad, świetnie odegrał swoją rolę. Zarówno Brian Cranston wcielający się w Walt’a, jak i odgrywający Jessyego Aaron Paul. Postaci poboczne i drugoplanowe, grane przez Annę Gunn, Krysten Ritter, Boba Odenkirka, Jonathana Banksa, Deana Norrisa, Betsy Brandt, Giancarlo Esposito, czy Laurę Fraser również są świetnie oddane, wręcz można się z nimi utożsamić.

Heisenber – jak powstała Legenda?

Heisenberg to pseudonim Walt’a, a można nawet go uznać za alter ego głównego bohatera. Pierwszy raz Walter używa tego pseudonimu podczas prowadzenia interesów z jednym z członków Kartelu – Tuco Salamanką. Przydomek szybko staje się dla niego codziennością, a znakiem rozpoznawczym jest ogolona głowa, na którą nałożony jest kapelusz, okulary oraz wąsik.

Serial Braking Bad możesz oglądać online, wykupując jeden z naszych produktów KLIKNIJ TUTAJ! Jeżeli jeszcze nie znasz historii Breaking Bad, to gorąco zachęcamy, aby się z nią zapoznać. To bardzo emocjonująca pozycja na liście każdego maniaka rozrywki premium.