Blonde - Poznaj historię Marilyn Monroe

Blonde jest jednym z najgłośniejszych filmów pełnometrażowych, jakie w tym roku zagoszczą na platformie Netflix. To dramat psychologiczny, który opowiada historię życia królowej estrady z lat 50 i 60. Ta aktorka, modelka, piosenkarka, producentka i gwiazda filmowa pochodząca z Ameryki do dzisiaj jest ikoną popkultury i dla wielu osób pierwszą myślą o tamtych czasach. 

Jaka była tytułowa blondynka?

Marilyn Monroe brylowała na salonach, a jej życie dla wszystkich, którzy oglądali ją z zewnątrz, było jednym wielkim pasmem sukcesów. Jednak przyglądając się jej życiu prywatnemu, można dostrzec, że nie zawsze było tak kolorowo. Gwiazda zmagała się z różnymi problemami, były to m.in. zaburzenia psychiczne oraz uzależnienie od alkoholu i barbituranów – leków nasennych popularnych w latach 50-tych. Marilyn Monroe rozwodziła się trzykrotnie, z czego dwa jej rozwody były mocno śledzone przez media. Zmarła młodo, bo w wieku 36 lat, w swoim domu w Los Angeles, oficjalnym powodem śmierci było przedawkowanie barbituranów, które zostało uznane za samobójstwo. Wokół śmierci artystki wyrosło kilka teorii spiskowych.

O czym opowiada film “Blonde?”

Film o znanej Blondynce został nakręcony na podstawie powieści Joyce Carol Oates o tym samym tytule. Jest to biografia Marilyn Monroe, z dużym naciskiem położonym na życie prywatne gwiazdy Hollywood. Główna bohaterka nie miała za sobą łatwego dzieciństwa, a weszła w dorosłość jako gwiazda Hollywood. Zaczynając karierę jako Pin Up Girl nie spodziewała się, że zajdzie tak daleko. Jej kariera potoczyła się szybko, ale równie szybko odbiła się negatywnie na życiu osobistym, związkach i sferach dnia powszedniego. To prawdziwa opowieść o tym, jak trauma z dzieciństwa potrafi ukształtować osobowość dorosłej osoby i okazuje rozdarcie pomiędzy życiem zawodowym oraz prywatnym w specyficzny, ale jednocześnie idealny sposób.

Kiedy premiera na Netflix?

Film “Blondynka” będzie mogli obejrzeć już niebawem, bo 28 września. Jest to tytuł, na który warto czekać i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Film musi sprostać sporym oczekiwaniom widzów i miejmy nadzieję, że przebije, już i tak wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Pamiętaj, że dostęp do platformy Netflix wykupisz w naszym sklepie – TUTAJ