Peaky Blinders

Peaky Blinders

Peaky Blinders to serial telewizyjny, stworzony w Wielkiej Brytanii. Swoją premierą miał 13 września 2013 roku na BBC. Osobami, które zapoczątkowały tę produkcję są Steven Knight i Caryn Mandabach. W główną rolę wcielił się Cillian Murphy. Już od 10 czerwca na Netflix, będziecie mogli obejrzeć ostatni, szósty sezon serialu.

Nie masz Netflix? KUP TERAZ -> https://taniepremium.pl/produkt/netflix-premium-30-profil-konto/

Peaky Blinders – fabuła po krótce

Akcja Peaky Blinders toczy się w latach 20, XX wieku. Można więc wydedukować, że jest to krótko po zakończeniu I Wojny Światowej. Serial opowiada historię gangu Peaky Blinders z Birmingham. Fabuła została skoncentrowana głównie na postaci przywódcy gangu, Thomasa Shelby’ego.

Co działo się w poprzednich sezonach Peaky Blinders?

Sezony 1 i 2 skupiały się na potyczkach z inspektorem Chesterem Campbellem. W sezonie nr 3 głównym antagonistą jest ksiądz o nazwisku John Hughes. Czwarty sezon opowiada o wojnie z Włoską mafią z Nowego Jorku, pod przywództwem Luca Changretta. Sezon 5 to polityczne aspekty, związane z Oswaldem Mosleyem oraz rywalizacja ze Szkotami – Billy Boys.

Peaky Blinders 10 czerwca na Netflix – to nie premiera?

Niestety nie, finałowy sezon serialu swoją premierę miał na antenie BBC One w lutym 2022 roku. Wiec Subskrybenci Netflix musieli trochę poczekać. W 6 sezonie tradycyjnie zobaczymy 6 odcinków. Wszystkie zostaną dodane na platformę Netflix 10 czerwca o godzinie 9 rano.

O czym opowiada 6 sezon Peaky Blinders?

W 6 sezonie akcja toczy się 4 lata po rodzinnej tragedii Schelbych. Tommy zostanie zmuszony do handlu opium i współpracy z wrogimi gangami. Stanie się tak, ze względu na zakończenie Prohibicji.

Naszym zdaniem Peaky Blinders to bardzo klimatyczny serial. Osadzony jest w ciekawych czasach. Na dodatek nietuzinkowa historia została opowiedziana w przystępny, ale jednocześnie interesujący sposób.