Better Call Saul

Better Call Saul – to już finał

Saul Goodman, a dokładniej Jimmy McGill to sympatyczny prawnik, którego już znacie z Breaking Bad. Jest także głównym bohaterem spin off’u o tytule bliźniaczym z jego hasłem reklamowym -„Better Call Saul”. Produkcja poświęcona jego osobie opowiada o tym, jak wyglądała jego kariera zawodowa, zanim poznał Waltera i Jessy’ego. To świetny serial, który obejrzysz dzięki produktowi Netfliks30, a dzisiaj postaramy się Wam przybliżyć barwną postać Saula.

Masz problem? Better Call Saul.

Jimmy McGill w swojej pracy posługuje się alternatywnym nazwiskiem – Saul Goodman. Wśród społeczności Albuquerque zasłynął tandetnymi reklamami „Better Call Saul”. Jednak jego praca wcale nie była Tandetna. Jimmy to świetnie obeznany prawni, podczas gdy inni obrońcy rozkładali ręce, on potrafił wyciągnąć swojego klienta i wybronić go w sądzie. Oczywiście nie zawsze posługiwał się w pełni legalnymi i etycznymi praktykami, ale trzeba przyznać, że był bardzo skuteczny. Masz Problem? Zadzwoń do Saula – to najlepsza rekomendacja.

Better Call Saul

Czym trudniał się Saul, zanim został adwokatem?

James Morgan „Jimmy” McGill urodził się w miejscowości Cicero, w stanie Illinois. Miał starszego brata Chuck’a, który był jednym ze wspólników kancelarii HHM – Hamlin, Hamlin & McGill w Albuquerque. Sam jednak nie chciał być obrońcą i zajął się oszustem. Pierwsze pieniądze zarobił, wyłudzając odszkodowania w Cicero w sposób „Poślizgnij się, by upaść”. Cały proceder odbywał się w zimę. Polegał on na znajdowaniu oblodzonych miejsc na chodnikach i upadku, po czym występował o odszkodowanie. Niestety krótko później zaczął mieć problemy z prawem, w których pomagał mu brat. Warunek Chuck’a był prosty – Jimmy miał dołączyć do niego w Albuquerque i zająć się korespondencją HMM. Poznał tam Kim Wexler, nowa znajoma, a zarazem partnerka, zainspirowała go do rozpoczęcia studiów prawniczych. Niestety na prośbę jego brata, nie został przyjęty do HMM przez jednego ze starszych wspólników. Praktykę w zawodzie rozpoczął samodzielnie, lokując swoje biuro na zapleczu wietnamskiego salonu paznokci w centrum handlowym Strip. Nazwisko na Saul Goodman zmienił na potrzeby reklam telewizyjnych „Wszystko w porządku człowieku”. Reklamy te produkował, podczas gdy jego licencja prawnika została zawieszona. Później zajął się sprzedażą telefonów komórkowych – pod tym samym nazwiskiem. Finalnie zostaje prawnikiem na stałe. Po kilku latach Jimmy został prawnikiem i doradcą biznesowym dwóch partnerów gotujących metaamfetaminę – Waltera White’a i Jessy’ego Pinkman’a.

Kiedy nowe odcinki – Better Caul Saul, sezon 6

19 kwietnia odbędzie się premiera szóstego, finałowego sezonu serialu. Zobaczyć go będzie można na Netflix. Trochę szkoda rozstawać się z tak ciekawym bohaterem. Jednak nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co przygotowali twórcy. Podsumowując ten serial, można napisać tylko jedno – to prawdziwy majstersztyk.